- Reklama -zprávy
- Reklama -udalosti

DMSO je zázračný pomocník pro naše zdraví

Bezbarvá tekutina, která se v technické kvalitě hojně používá také v průmyslu, má na lidské tělo velmi blahodárné účinky. S čím nám může pomoci?

Dimethylsulfoxid, který je známý právě pod zkratkou DMSO, je přírodní organická sloučenina. Získává se jako sekundární produkt při výrobě celulózy. Je to velmi silné přírodní rozpouštědlo, proto se po mnoho let používalo především v průmyslových provozech. Pro ty stačí pouze technická kvalita, pokud ale dojde k jeho vyčištění na farmaceutickou kvalitu, stává se z DMSO všestranný pomocník pro zlepšení kvality našeho zdraví. Využívá se především k potlačení zánětu, ošetření kůže, hojení poranění a také onemocnění pohybového aparátu. Jeho vliv na lidský organismus je však mnohem širší. Vhodný je dmso na klouby, pomáhá při osteoporóze i artritidě, tlumí bolest a působí protizánětlivě. Jeho aplikace zlepšuje také různé kožní problémy jako jsou bradavice, opary, ekzém nebo alergické reakce.

DMSO je mnohostranný základní prostředek, který ale nemívá vedlejší účinky jako chemická léčiva. Pro mnoho uživatelů je však problém bezpečné zacházení s touto tekutinou, proto je dobré mít veškeré informace ještě před tím, než jej začneme užívat. Konkrétní návod pro samotné uživatele, ale i lékaře a terapeuty, sepsal RNDr. Hartmut Fischer ve své knize. Uvádí v ní i podrobné informace a praktické rady, včetně toho, jak dmso ředit s ohledem na požadované účinky. Pro dmso vnitřní použití například doporučuje jednu kávovou lžičku rozpouštět ve 300 mililitrech vody, najdeme zde ale také další koncentrace roztoků pro využité zevně.

Zázračná tekutina dokáže během krátkého času proniknout do buněk celého těla. Pomáhá s transportem látek, které buňky potřebují ke správné funkci. Tím se zlepšuje náš celkový zdravotní stav a my se cítíme lépe a máme více energie.

Další články autora

Comments

PR článek

Nejnovější články