- Reklama -zprávy
- Reklama -udalosti

Volvo chce klasické sedany a kombi nechat naživu, Mercedes pohřbít!

Není žádné tajemství, že módní trendy hrají ve prospěch SUV. Ty doslova ovládly moderní trh na celém světě. Postupně ale dost intenzivně vytlačují klasické karoserie, kterým prakticky nic nechybí. Jen nejsou tak prestižní. Německá média uvádějí, že například Mercedes se chce vzdát klasických kombíků. Volvo se vydalo přesně proti proudu a oznámilo vývoj nových karoserií i v tomto tradičním segmentu.

Některé situace v aktuálním automoto světě mi hlava nebere. Dvě značky, které se proslavily především ve vyšších segmentech trhu, prezentují dva zcela odlišné pohledy na budoucnost. Volvo má v úmyslu vyvíjet sedany a kombi, Mercedes se má podle zpráv ze zahraničních médií rozloučit s tradičními karosářskými verzemi. Samozřejmě, srdci blíže mi je rozhodnutí Volva.

Kombi, mimořádně praktická karoserie auta, která může být jak bezpečná, tak rychlá. Nevěříte? Sedněte si do některého Volva napříč generacemi. Přestože vypadaly hranatě, pod kapotou mohly mít opravdu zajímavé motory. A takové byly i aktuální generace ještě před tím, než avizovaly osazení omezovačů rychlosti.

Co je však známo, tak další generace modelů S a V (sedany a kombi) jsou na cestě. Díky dynamickým liniím budou ještě atraktivnější než ty současné – řekl šéf Volva. Dodal, že očekával „méně hranaté tvary“, což má zaručit lepší aerodynamické parametry a následně i větší efektivitu, která je při plánu přejít na plně elektrickou značku již do konce tohoto desetiletí mimořádně důležité. Je to ještě poměrně dlouhé období (pokud se na to díváte z určitého úhlu pohledu), proto je dost možné, že do těchto karoserií osadí i částečně spalovací pohonné jednotky.

Mezitím, jiný hráč na trhu, Mercedes podle zpráv údajně chystá pohřbít modely s karoserií kombi. Důvodem jsou preference čínských zákazníků, kteří jsou hlavními zákazníky Daimleru, kteří moc krabicoidní karoserie nemají v oblibě. Mnohem více preferují dlouhé sedany a SUV.

Podle německých médií se okleštění nabídky dotkne takových modelů, jako je CLA Shooting Brake, o kterém se říká, že v roce 2025 zmizí. Podle všeho kombi nenajdeme ani v příští generaci třídy C. Výjimkou je jen třída E, ai to je sporné, že dokdy.

Tak či onak – hodně nasvědčuje tomu, že v příštích letech se populace kombi a sedanů výrazně sníží napříč všemi automobilkami. Ti, kdo jsou ochotni si taková auta koupit, by s jejich koupí neměli váhat.

Další články autora

Comments

PR článek

Nejnovější články