- Reklama -zprávy
- Reklama -udalosti

Organizace pro letectví dokončila zprávu o nuceném přistání letadla v Minsku

Další kroky budou stanoveny na konci ledna.
Mezinárodní organizace pro civilní letectví (ICAO) oznámila, že zpráva o loňském nuceném přistání letadla společnosti Ryanair v Minsku je hotová s tím, že další kroky budou stanoveny na konci ledna.

Informovala o tom v noci na úterý agentura AFP.

Zpráva byla v pondělí zpřístupněna všem 193 členům ICAO včetně 36 států, které v současnosti působí v řadě organizace, uvádí se v prohlášení této specializované agentury OSN.

Zpráva z vyšetřování podrobně popisuje okolnosti incidentu ze dne 23. května 2021, kdy běloruské úřady donutily letadlo Ryanairu směřující z Atén do Vilniusu, aby přistálo v Minsku, přičemž ho doprovázela stíhačka MiG.

Z letadla vyvedli Ramana Prataseviče, běloruského novináře žijícího v exilu v Polsku, a jeho ruskou přítelkyni Sofii Sapegovou, studující ve Vilniusu. Oba byli zadrženi na základě podezření z páchání trestné činnosti na území Běloruska.

Dvojici koncem června přemístili z vazby do domácího vězení.

Několik zemí včetně Spojených států, Kanady, Británie i členských států Evropské unie reagovalo oznámením sankcí vůči Bělorusku.

„Jakékoli další kroky, které má ICAO přijmout na základě závěrů této zprávy, zástupci rady oficiálně zváží během setkání, které je v současnosti naplánováno na 31. ledna,“ dodala organizace se sídlem v kanadském městě Montreal.

Další články autora

Comments

PR článek

Nejnovější články