- Reklama -zprávy
- Reklama -udalosti

Cadillac InnerSpace EV: Autonomní vize

Pneumatiky jsou vyrobeny z rýžových slupek a oxidu křemičitého na bázi sójového oleje.

Skutečné autonomní řízení je stále spíše sci-fi než realita, ale automobilka Cadillac se díky svému poslednímu elektrickému konceptu dívá již do blízké budoucnosti. Dvoumístné kupé s futuristickým interiérem bez volantu mělo debut na veletrhu spotřební elektroniky CES v Las Vegas.

Nejnovější studie EV od americké značky Cadillac prodává budoucnost s výraznými liniemi a zaměřením na interiér. Krátký přední převis v kombinaci s dlouhou zádí dodává modelu InnerSpace dojem pohybu, když stojíte. Standardní otevírací dveře jsou kombinovány s véčkovou střechou, která umožňuje dramatické nastupování a vystupování A právě to je podstatou auta, které je vyrobeno tak, aby jej neřídili lidé. Uvnitř je panoramatický LED displej se širokým rozpětím a zalomením, ale také lavicové sedadlo, které v osobním autě nebylo vidět od zániku Crown Victoria a Town Car.

Ve snaze co nejúplněji izolovat cestující od vnějšího světa společnost Goodyear poskytla pneumatiky vyrobené z rýžových slupek a oxidu křemičitého na bázi sójového oleje. Pneumatiky jsou také vybaveny technologiemi SoundComfort a SightLine, které informují o tlaku, teplotě, zatížení a dalších faktorech. O podobných vozech se hovoří nejen v médiích už delší dobu. Nakonec v jejich případě je nejdůležitější fakt, že je nebudeme moci sami řídit. Cadillac si vůz představuje jako zcela autonomní automobil, který už nepotřebuje fyzický volant.

InnerSpace EV také nemá tradiční palubní desku a cestující mají k dispozici displej, který zabírá celou šířku automobilu a poskytuje skvělý zážitek z rozšířené reality. Obrazovka zobrazuje nejen okolí vozidla, ale má také zábavné multimediální funkce. Zajímavé je také řešení řady sedadel, kde se z nich stává jakási sklopná lavice ve stylu pohovky. Automobil nemá tlačítka, fyzické spínače a všechny ovladače, kterých by se dalo dotýkat. Všechny funkce budou k dispozici prostřednictvím hlasových příkazů. Vnější design jasně odkazuje na příslušnost ke zámořské značce Cadillac.

Základem všeho je v případě Cadillaccu InnerSpace platforma Ultium od General Motors. Je vybavena mimo jiné bezdrátovým systémem správy baterie a její moduly jsou rozmístěny po celém koncepčním automobilu. Díky tomu lze optimalizovat kabinu pro větší prostornost a pohodlí. Proto také může mít vůz nízko-profilovou podlahu, která poskytuje sezení podobné sportovnímu vozidlu. Cadillac InnerSpace zaujme plně uzavřenou osvětlenou maskou chladiče lemovanou vertikálními LED světlomety. Dynamická silueta střechy obdržela téměř vodorovné čelní sklo.

Další články autora

Comments

PR článek

Nejnovější články